KDO JSME

Wöhler Bohemia s.r.o.

Firma Wöhler Bohemia s.r.o. byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost německé firmy Wöhler, jejíž historie sahá až do roku 1932. Jsme její výhradní obchodní a servisní zástupce pro Českou a Slovenskou republiku.

Již více než 90 let je jméno Wöhler synonymem pro kvalitu a inovaci v oblasti měřící a inspekční techniky, technických kartáčů a jednoúčelových strojů na výrobu malířských válečků a štětců. 

Na základě našich dlouholetých zkušeností v různých technických oborech vyvíjíme a vyrábíme produkty šité přímo na míru našim zákazníkům.

V roce 2000 byla dokončena druhá etapa výstavby, firma má dnes k dispozici cca 4.000 m2 výrobní plochy, která je vybavena i CNC obráběcími stroji.

Wöhler Bohemia s.r.o.

 

 

 

NÁŠ VÝROBNÍ PROGRAM VYCHÁZÍ Z VÝROBNÍHO PROGRAMU NĚMECKÉ FIRMY WÖHLER.

 

TECHNICKÉ KARTÁČE
TECHNICKÉ KARTÁČE

TECHNICKÉ KARTÁČE

Vyrábíme zejména tzv. točené kartáče, kde se jako osazovací materiál používá drát nebo různé druhy syntetických materiálů. Dále jsou v našem sortimentu spirálové kartáče využívané hlavně v ocelářském a hutním průmyslu, válcové, diskové a ruční zatloukané kartáče pro široké použití. Naší specialitou jsou kartáče osazené vysoce tepelně odolnými vlákny.

VÝROBA SPECIÁLNÍHO NÁŘADÍ
VÝROBA SPECIÁLNÍHO NÁŘADÍ

VÝROBA SPECIÁLNÍHO NÁŘADÍ

Základem je kominický výrobní program a nářadí v tomto odvětví používané – navijáky, kominické klíče apod. Dále sem spadá výroba nářadí na pokládání kabelů využívané ve stavebnictví a výroba ohýbaných, soustružených a frézovaných polotovarů pro různá další odvětví průmyslu.

VÝVOJ, KONSTRUKCE A VÝROBA JEDNOÚČELOVÝCH STROJŮ
VÝVOJ, KONSTRUKCE A VÝROBA JEDNOÚČELOVÝCH STROJŮ

VÝVOJ, KONSTRUKCE A VÝROBA JEDNOÚČELOVÝCH STROJŮ

Jedná se o stroje na výrobu malířských válečků a štětců, dvoukomponentní  dávkovací stroje a odjehlovací stroje.  Pokud jde o výrobu strojů, firma si vše zajišťuje sama od vývoje, konstrukce, technologického zpracování, výroby mechanických komponentů až po elektrotechnické zapojení a programování. Stroje jsou neustále modernizovány, zavádí se nejnovější technologie, kamerové systémy, robotika a dálkový přístup ke strojům.

 •  

  2023

  Změna vedení společnosti

 •  

  2019

  Částečná rekonstrukce Wöhler Bohemia s.r.o.

 •  

  2014

  Rozšíření portfolia výroby strojů a kartáčů Wöhler Bohemia s.r.o.

 •  

  2000

  Přístavba výrobní haly Wöhler Bohemia s.r.o.

 •  

  1999

  Založení firmy HTFilament s.r.o.

 •  

  1997

  Výroba prvního hákometu Wöhler Bohemia s.r.o.

 •  

  1996

  Otevření závodu Wöhler Bohemia s.r.o. v Pelhřimově

 •  

  1994

  Založení firmy Wöhler Bohemia s.r.o.

 •  

  1964

  Firma Wöhler GmbH se stěhuje do Wünnenbergu

 •  

  1948

  Hans Wöhler pokračuje s výrobou kartáčů ve Wuppertalu

 •  

  1932

  Wilhelm WÖHLER zakládá firmu v Německu